на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
23.12.2020.

90’s BABY

Здраво, екипа! Се надевам дека уживавте во моите приказни 

Овој пат ви презентирам модел на патики од 90тите, добро познатиот Air Max 90. Како и тогаш, така и денес, тој остана препознатлив по својот впечатлив дизајн. Удобниот модел, кој привлекува внимание со малите детали и комбинацијата на впечатливите бои, се неизбежен дел од street fashion приказната.

Досега можеби сте забележале дека мојот стил е инспириран од модата на 90тите години, па затоа и овој пат се одлучив за патиките AIR MAX 90 и шушкавиот модел на Nike тренерки. Тренерките Air SHEEN се изработени од многу пријатен материјал, овозможуваат слобода на движење и лесно комбинирање – со овие тренерки, секогаш ќе бидете шик!

Облеката ја надополнив со обична јакна SYN PARKA, која веднаш ми го привлече вниманието и сигурна сум дека нема да остави рамнодушен никој од вас. За да бидете оригинални и посебни како мене, дозволете си да си играте со боите. Жолтата капа со овој outfit беше полн погодок.

 

 

Каде и да одите, дали на прошетка или на кафе со пријатели, во оваа комбинација ќе се чувствувате моќно и оригинално. Овие парчиња дефинитивно заслужуваат место во вашиот плакар. Исто така, ако сакате да направите некого среќен, автентичните модели на Nike можат да бидат совршен подарок за празниците.

 

 

Овие, како и многу други модели на патики и тренерки може да ги најдете во Buzz продавниците или да ги нарачате online.

До следната средба ви посакувам многу здравје и љубов. Ви испраќам многу честитки и бакнежи!

 

@ivanavujoseviic

слично