на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
16.09.2020.

FLAWLESS IS THEIR MIDDLE NAME

Тие танцуваат цел живот. Играат на диско музика, хип-хоп, модерен балет, салса, зумба, бачата... Освојувале разни награди на национални и меѓународни натпревари, а особено се горди на првата награда во категоријата диско танцување на мала група, дуо и соло, што ја освоија на меѓународниот натпревар во декември 2019 година. Тоа се Лена Потпариќ, Сташа Радивојевиќ и Мина Ѓорѓевиќ - Лена и Мина имаат 18 години, а Сташа има само 16 години - тие доаѓаат од Крагуевац, град во срцето на Шумадија, и кога ќе ги сретнете сфаќате дека Flawless не е само името на нивната група за танцување, туку и епитет што совршено ги краси. 

 

 

Нивната желба е еден ден да бидат професионални танчери. Тие се редовни учесници на сите работилници за танцување, постојано пробувајќи нови стилови на танцување, а во текот на летото работат со деца како помошници кореографи. 

 

Лена е вистинско мало „ѕверче“, кое не може да си го задржи местото. Таа е омилена во тимот поради нејзината неверојатна енергија и харизма. Таа е незапирлива, особено кога го слуша ритмот на саканата музика, но и кога камерата е пред неа. 

 

 

Сташа е најмладиот член на групата и таа е срамежлива сè додека не ја пуштите на подиумот. Таа најмногу го сака модерниот балет и доволно е само да и се даде малку простор за танцување, за да се случи вистинска магија. Во тие моменти станува уште полесен лебед што ве остава без здив. 

 

 

Мина е девојка со долга црна коса и малку таинствен изглед кој се менува во моментот кога ќе започне да танцува. Тогаш станува „жив оган“ и „незапирлива сила“ на подиумот, додека срамежливоста целосно исчезнува. 

 

 

Сите одат во средно училиште и имаат одличен успех. Тие можат да се пофалат и со одлични резултати на натпреварите по литература и лингвистика. Сепак, танцувањето е нивна љубов, а тоа најдобро се слуша и гледа на видеото што следи. 

 

 

Без разлика дали танцуваат хип хоп, диско или балет - Лена, Сташа и Мина целосно уживаат во секое движење што ќе го создадат. За нив танцот е емоција, љубов, инспирација и неисцрпен извор на енергија. Тие нè воодушевија со својот став и позитивна енергија што ја шират и фактот дека не се заморуваат - секогаш се подготвени за ново движење или цела кореографија и ништо не им е тешко. 

Тие навистина се The Coolest School Crew, додека Flawless е нивното име.

слично