на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
15.07.2020.

THE ‘IT’ SNEAKERS OF THE SEASON – NIKE AIR MAX 270 REACT

Hey hey!

Некои можеби веќе ме познаваат, а некои не - јас сум Катја Спанка и јас сум дел од BUZZ crew уште од самиот почетокот. Навистина мило ми е што работам со нив, бидејќи тие имаат толку добри идеи за различни проекти. За овој блог, создадовме еден пеколна модната приказна, па не заборавајте да ги проверите фотографиите подолу. 

Главната sвезда на овој аутфит се Nike Air Max 270 React патиките, кои патем се супер удобни и ние ги комбиниравме со „Nike onesie“ и „Air bag“ торба.

Оние од вас кои може ме следат на Instagram, знаат дека кога станува збор за патики сакам да останам во мојата безбедна зона. Според мое мислење, патиките мора да бидат „тоа“ парче од облеката, сепак секогаш останувам со основните бои – црна и бела, а ретко избирам шарени.

Зошто верувам во BUZZ тимот, затоа што пробуваме различни комбинации и резултатот на тоа е овој аутфит. Како ви се допаѓа?

Морам да кажам дека се за заљубив во патиките и покрај многуте бои. Тоа е всушност она што ги прави посебни. Едно нешто што е неизбежно кај сите обувки е тоа дека тие треба да бидат удобни. Овие патики го оправдуваат фактот затоа што тие се дел од колекцијата Air Max. Не претерувам но одењето во нив е навистина како одење по облаците.

„Onesie“, кој е дел од облеката, исто така е лесно за носење. Јас сум од оние што избираат модни парчиња врз основа на нивната удобност. За мене, победничката комбинација е онаа во која се чувствувам добро и удобно. Никогаш не би носела нешто само затоа што изгледа добро. Искрено треба да се чувствувам добро во она што го носам и сигурна сум дека можете тоа да го видите на фотографиите.

Тоа е од мене за сега и се надевам дека овој блог ви даде модна инспирација. Силно препорачувам да ги погледнете производите на вебсајтот или да ја посетите најблиската продавница на BUZZ. Сигурен сум дека ќе најдете барем едно парче за вас.

До следниот пат,

Katja Spanka

слично