на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
08.07.2020.

WHEN THE SUN IS UP, ADILLETES ARE MUST

Ах тоа лето. Човекот едноставно оживува повторно кога ќе се случи овој период од годината. По мрачните и депресивни денови, пристигна омилената сезона. Некако ми се чини дека секое лето се впуштам во ново расположение кога станува збор за стилот. Што е проблем затоа што одново и одново барам нови парчиња облека за кои знам дека нема да ми служат за следното лето. Затоа секогаш гледам патиките што ги купувам да бидат најубави, едноставни, класични и да можам да ги носам и следната година.

Adidas, како еден од моите омилени брендови во светот на спортот и урбаниот стил, лансираше многу патики кои многу ги сакам и носам, без оглед на поводот и сезоната. Но, ова лето, јас ги менувам омилените патики за мојата нова љубов, adidas adilette.

Удобни и тренди, adidas папучите се моето омилено парче летово! Она што е клучно за мене е удобноста, но сигурно ме купи и тоа колку убаво ми стојат на нозе. Во BUZZ има различни модели на папучи оваа сезона и мојот избор падна на adidas adilette. Она што е важно е дека овие папучи траат со години. Удобни, лесни и едноставни за комбинирање, тие се супер избор за носење низ град, како и за одмор надвор од градот.

Овој пат ги комбинирав со adidas biker бермудите со кои одговараат феноменално.

До следното видување, останете здрави и насмеани.

Hana

слично