на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
19.02.2020.

RIDE INTO FUTURE IN NEW PUMA SNEAKERS

Здраво на сите!

Временскиот период е преоден, зимата полека заминува, а ја чекаме пролетта. Не чека мрачен, сив и дождлив ден, но во BUZZ се е подобро!

Барате подобрување на вашето расположение, едно од решенијата до кои можете да дојдете е дефинитивно нови патики. Барем тоа секогаш функционира за мене и денес се дружам со PUMA Future Rider Ride On. Будејќи ја носталгијата, се вратив во 1980 година кога трката од патеката се пресели на улица, а така започнаа и легендарните Fast Rider патики за трчање. Речиси 40 години подоцна, Puma сè уште оди силно и подобро од кога и да било со иконскиот-ретро Future Rider Ride On.

Новата генерација на необичен стил, живописни бои со хит-неон зелена, храбар материјал кој продолжува да ги канализира вибрациите од 80-тите години. Горниот дел од патиката е мек лесен најлон со мазна кожа, многу впечатливиот ѓон е изработен од еластична црвена гума, материјал кој е многу лесен за одржување.

Гледано од страната на танцот, исполнети се сите критериуми за супер танчерска патика; удобност, тежина и естетика. Погледнете ги фотографиите за да видете како се справија со гравитацијата, а потоа брзо до виртуелните и физичките полици на BUZZ низ регионот, додека Ве чека Puma.

До следниот пат!

 Don Kiki

слично