на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
05.07.2016.

CHUCK TAYLOR ALL STAR II

Дизајнот на добро познатите „старки“ скоро и да се немаше сменето во нивниот 98 годишен историјат. Најавата на нова генерација на All Star предизвика мини револуција, па така Chuck Taylor All Star II влегоа на голема врата во модниот свет.

Иако „екстериерот“ на патиките не е драстично сменет, внатрешноста носи големи подобрувања. Најголемата промена е на внатрешната страна на ѓонот, каде е додадена мекана подлога изработена од материјал наречен Lunarlon.

Добро познатиот изглед доби свој „апгрејд“ и со нови бои. Во овој пост се одлучивме за неон зелена, супер комбинација за color blocking, совршена за после сончање.

Сара

 

слично