на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
06.03.2019.

GOING BACK TO 1990

Како што може да се забележи уличниот стил сега се повеќе и повеќе e популарeн и многу од нас го користат Instagram како инспирација. Од уличниот стил па се до модните недели на познатите личности на Instagram, скоро сите од нив се фатени во трендот на замена на високите потпетици со живописни патики. Можам да кажам дека сум личност која вреднува добар пар патики, пакита која ќе има свој став, а сепак ќе биде удобна. Според моето мислење, патиките имаат моќ да ја потпомагаат целата облека, затоа кога се упатувам кон полицата "патиките зборуваат погласно од зборовите".

Со не многу промени од првиот дизајн, Reebok Aztrek претставува класична патики за трчање, но со инспирацијата од тој ретро модерен изглед, ова е еден одличен пример за уличниот стил. Можеме да забележиме како се повторува стилот на деветнаесетте, а во овој случај, духот на 1990-тите е нагласен со задебелени бои и ретро графички елементи.

Ова година Reebok Classic повторно ни го претстави моделот Reebok Aztrek дизајниран од страна на Christian Tresser во 90-тите и со тоа тој не увери во овој прекрасен изглед на Reebok. Причината зошто овој модел е толку популарен е затоа што овој модел го поврзува иновативниот, класичен и функционален изглед. Тие доаѓаат во различни комбинации на бои, почнувајќи од портокалово-бело, црно-бело и црвено-сино што ви дава слобода да ги комбинирате на илјадници различни начини. Од таа причина, овој класичен модел оди дополнително со било која облека. Ако вашата цел е да постигните a „business casual“ изглед, препорачливо е да имате црн изглед, фармерки и црни патики. Ако вашата цел е секојдневниот изглед, облечете ги најмилите фармерки од плакарот со огромна зимска јакна или можете да одите со пролетен изглед со фармерска јакна и бело здолниште.

Reebok Aztrek се идеален пар патики за секој кој го сака "класичниот изглед". Најдоброто нешто е што кога ги носете можете да изгледате стилски и удобни, а сепак да не трчате по високи потпетици низ градот. Ако ги комбинирате овие патики со „business casual“ изглед, можете да ја истакнете вашата креативност и да ги скршите правилата за некој очигледен избор на чевли. И ако сум во брзање и морам да трчам од едно до друго место, овие патики се најудобниот пар што го поседувам и нема ништо поважно од тоа удобно чувство и одличен изглед.

 

Buzz on,

Beatricia 

слично