на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
18.07.2018.

ADIDAS SAMBA – Класика за сите времиња

Adidas Samba не е модел на патики за една сезона, колку се постари, толку тие се поубави и подобри  – како и доброто вино.

Додека бев мал и не можев сам да одбирам, adidas моделите беа одбирани за мене. Денес моделите кои се темелат на класичниот дизајн за мене се едни од најдрагите adidas модели.

Безвременска класика, совршен ретро дизајн и изработката од издржливи материјали, а сепак удобни. Нема подобра комбинација.

Создадени се во 1950. година со идеја да ја подобрат играта на малиот фудбал. Брзината со која се проширија во светот не можеше да се предвиди. Денес се едни од култните модели и составен дел од колекцијата на вистинските фанови на патики, а продадени се во повеќе од 35 милиони примероци и со тоа ја носат титулата на најпродаван adidas модел.

Мене ми служат за различни работи, а ми беа верен сопатник од Иран преку Индија па се до Америка. Многу чекори направија, а одеа и на плажа и на планина, ги носев кога возев мотор, јавав камили, на долги прошетки во град и на танцувачи подиум.

Adidas Samba патиките изработени се од издржлив материјал, кожа и гума, обезбедуваат удобност за сите кои животот го поминуваат во патики. Она што јас го забележав е дека за кратко време се прилагодуваат на обликот на стапалото.

Зошто ги обожувам Adidas Samba? Никогаш, но навистина никогашне не ме изневериле, а верувајте ми ги тестирав границите на издржливост. Во нив се чувствувам удобно и опуштено. Точно она што го очекувам од патиките. Дефенитвно патики за луѓе кои мислат поразлично и кои фураат свој стил!

 

Поздрав,

Boris Bare

слично