на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
11.07.2018.

Оној кој започна се

Мислам дека нема потреба да се каже дека јас и мојата екипа се инспирираме од улицата. Ова е местото од кое ние ги собираме приказните, искуствата и пријателите; ја игравме оваа игра и ги отплеткувавме нивните врвци. Денес ја имам честа да чекорам по улицата во патики кои помогнаа во дефинирањето на играта. Тие се основата, тоа е почетокот на великанот кој е Air Jordan 1 Mid Gym Red Black.

Приказната за овие патики е фасцинантна и поучна, се работи за старите страсти и големото его, за создравањето на бренд и раѓањето на нова култура.

Овој модел беше лансиран на крајот од 1985 година, кога Michael Jordan ја завршуваше својата почетничка сезона. Nike упорно се обидуваше да потпише договор за партнерство со Jordan, ѕвезда во подем во американската кошарка.

Тие се обврзаа на различен дизајн, возбудлив, таков кој ќе ја задоволи неговата потреба да го чувствува кошаркарскиот терен под стапалата. Знам дека успешно го одржаа ветувањето, и покрај апстрактните барања.

Кога ги носам Air Jordan 1 Mid, ја чувствувам улицата. Комбинацијата на кожа и велур обезбедуваат удобност, а истовремено ја одржуваат познатата силуета на патиката. Моите пријатели од Buzz помогнаа во креирањето на овој Jordan стил, почнувајки од патиките. Бојата е совршена за мене, мислам дека е совршена комбинација за оваа урбана околина, измиена од летните дождови.
 

Air Jordan Mid 1 е историја и страст преточени во дизајн кој станува подобар со секој изминат момент и тренд.

Сега е моментот да се збогуваме. Ќе се сретнеме повторно за Buzz Crew приказна или можеби во Buzz store.

 

Peace,

El Nino

слично