на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
06.12.2017.

The Force is Female – Happy Birthday Air Force 1!

Здраво девојки и дечки,

Големо задоволство е мојот прв блог да биде за еден иконски модел како што е Nike Air Force 1.

Ниту еден избор кој го правиме во животот не е случаен. Па така ниту мојот избор да пишувам за (дискутабилно) најпрепознатливата патика на светот.

Оваа година Nike Air Force 1 го слави својот 35-ти роденден. Низ годините видовме огромен број на варијанти од оваа патки: бои, материјали и соработки... Но, она што остана непроменето е иконската силуета, неверојатната удобност и статусот на урбан лик кој доаѓа со носењето на оваа патика ;)

„The Force is Female“ е слоганот на овогодинешната кампања на Nike. Како и самата патика Nike Air Force 1 ‘07 SE, и самата кампања е посветена на девојките кои живеат outside the box, го предизвикуваат светот околу себе и ги поместуваат границите. 

Мојот неслучаен избор се патиките Nike Air Force 1 ‘07 Special Edition кои се совршен избор за нас - новата генерација на урбаните девојки. Нежно розова нубук кожа на патика која првично била дизајнирана за кошаркари, дефинитивно е showstopper. 

Се е во деталите. Air Force 1 ‘07 SE ги носи сите препознатливи обележја на AF1 моделите: масивниот гумен ѓон, во кој прв пат се вградува Air единицата во патика која не е за трчање, и секако шарата од концентрични кругови на самиот ѓон. 

Девојки, нека Nike Air Force 1 ‘07 SE биде ваш придружник во новите предизвици. Не плашете се да бидете забележани и не заборавајте: The Force is Female!

 

XoXo,

Antonija

слично