на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
25.10.2017.

IT'S UGLY, UNTIL RIHANNA DECIDES IT'S NOT

Не многу одамна додека „скролав“ низ Instagram видов изрека „ Тоа е грдо, додека Ријана не одлучи дека не е“. На почетокот, тоа ми беше премногу смешно, но потоа сфатив дека е толку вистинито!
Само кога ќе размислам за сите оние работи кои таа ги носеше прво... и ние бевме најпрво шокирани, но потоа, по неколку месеци, сите почнавме да ги носиме истите тие работи бидејќи одеднаш се чинеа толку нормално.
Дали се сеќавате на сите работи кои што први ги носеше? Пижами за една ноќ надвор, хулахопки, „cupcake“ фустан... листата ќе биде бесконечна.
И затоа не бев воопшто изненадена што Puma ја избра Рири за да направи сопствената колекција – Fenty!

Се разбира дека не очекувавме нејзините збирки да бидат секојдневи. Ја oчекувавме оваа: Puma x Fenty Cleated Creeper. Убава, различна, Rihanna. Нејзината трета колекција за Puma беше главно инспирирана од школските вибрации, колеџот, но не редовниот колеџ туку Bad Gal RiRi University.  smiley

Отпрвин размислував да направам вистинска работа во училишната облека од 90-тите, но потоа, она што навистина сакав да ви го покажам е како оваа колекција може исто така да биде многу погодна за носење, така што направив класичен уличен стил и ви покажав како можете да ги ротирате овие патики со платформа.

Патем, многу од Вас ме прашаа дали се удобни, и тие се многу удобни. Другото прашање беше во врска со големината. Големините се малку чудни. Јас обично носам 39, но кога станува збор за Puma x Fenty Cleated Creeper, јас носам 38 или 38.5.

До следно читање,

 

Du Yo

слично