на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike Kачкет Sportswear Heritage 86
Nike

Nike Kачкет Sportswear Heritage 86

Код на производ: 943092-010
1.390 MKD
1.390 MKD
1.112 MKD
Заштеда: 278 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • MISC Унив.
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Heritage е кaчкет кој ја обезбедува потребната заштита од сонце и ветер. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, овој качкет е идеален за секојдневно носење. Изработен е од полиестер, со технологија која ја отстранува потта и ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Се одликува со класичен спортски дизајн, со прилагодлив ремен на задната страна за лесна персонализација и лого Swoosh напред. Конструкцијата со шест панели со мали отвори за вентилација додава чувство на удобност и пријатност.
Спецификација:

 • Lifestyle качкет
 • Рачно перење
 • Swoosh лого
 • Состав: 100 % полиестер
 • Прилагодлив заден ремен
 • Технологија за отфрлање на пот

 • карактеристики вредност
  Категорија Kачкет
  Пол Унисекс
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи SX4926-101
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  990 MKD
  Големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи DX5075-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  763 MKD
  Заштеда 30%
  1.090 MKD
  Големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи FN3148-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  990 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи DX9655-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.272 MKD
  Заштеда 20%
  1.590 MKD
  Големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи DX5089-102
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  952 MKD
  Заштеда 20%
  1.190 MKD
  Големина
  L
  M
  S

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет H46980
  870 MKD
  Заштеда 20%
  1.088 MKD
  Големина
  OSFM
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет FD5185-349
  1.890 MKD
  Големина
  M/L
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет DV3165-010
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  Големина
  L/XL
  M/L