на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Kачкет Jordan Pro Jumpman
Nike Kачкет Jordan Pro Jumpman
Nike Kачкет Jordan Pro Jumpman
Nike Kачкет Jordan Pro Jumpman
Nike

Nike Kачкет Jordan Pro Jumpman

Код на производ: AR2118-688
2.290 MKD
2.290 MKD
1.718 MKD
Заштеда: 572 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • Унив.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan Pro Jumpman е унисекс lifestyle капа со класична удобност, која ја обезбедува потребната заштита од сонце и ветер. Изработена е од цврсто плетена диапла и е идеална за секојдневно носење. Прилагодливиот ремен на задната страна што може да се фиксира го подобрува прилепувањето на оваа унисекс капа. Иконското лого Jumpman е густо извезено на предната страна и јасно ја покажува вашата љубов кон брендот. Познатата конструкција со шест панели, квалитетниот полиестер и високата круна обезбедуваат совршена удобност. Направен е од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна, така што со негова набавка ќе станете дел и од проектот за зачувување на планетата.
Спецификација:

 • Унисекс капа
 • Рециклиран материјал
 • Шест панели
 • Лого на Jumpman
 • Состав: преден панел тело/лице: 100% полиестер. Заден дел од предната плоча: 80% полиестер/20% памук. Долниот клун: 100% памук
 • Прилагодливо задно затворање

 • карактеристики вредност
  Категорија Kачкет
  Пол Unisex
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи SX4508-965
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  990 MKD
  Големина
  L
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FQ3758-010
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.390 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL

  слични производи