на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
Nike

Nike Јакна Sportswear Therma-FIT Classic

Код на производ: FB7672-010
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Therma-FIT Classic е женска lifestyle јакна дизајнирана за постудени денови. Доволно топла за да се чувствувате удобно, а сепак доволно лесна за да не го попречува движењето, оваа јакна е совршена за постудени и напорни денови. Широкиот крој на јакната ви овозможува да носите дополнителни слоеви одоздола, а флексибилната клапа го штити вашиот врат од ветрот. Врвките за влечење на капуљачата овозможуваат капата да се одврзе или да се повлече за да ве заштити од студот. Еластичните делови на ракавите ви овозможуваат да се чувствувате удобно и пријатно. Технологијата Nike Therma-FIT ви помага да ја одржувате телесната температура и да ја одржувате таму за време на постудените денови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви и други вредни предмети, телефон, но и помагаат вашите раце да останат топли. Горниот слој е водоотпорен и ви помага да останете суви дури и при влажно време. Спецификација:

 • Женска lifestyle јакна
 • Материјал: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Dri-fit технологија
 • Втиснато лого Swoosh

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Пол За жени
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DC7350-101
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.890 MKD
  Големина
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DC3590-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.890 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DZ2628-103
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.190 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ3448-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.623 MKD
  Заштеда 30%
  10.890 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DZ2628-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.190 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DM9922-200
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  11.390 MKD
  Големина
  6.5
  7

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FQ2602-237
  Цена 13.590 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FN5350-045
  Цена 6.234 MKD
  Заштеда 40%
  10.390 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна FN3669-010
  Цена 4.974 MKD
  Заштеда 40%
  8.290 MKD
  Големина
  L
  M
  S