на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
Nike

Nike Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress

Код на производ: DD5626-206
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Tech женскиот фустан го подобрува вашиот basic изглед. Одењето на градски забави или летни фестивали со пријателите никогаш не било побрзо или полесно. Комбинирајте го овој фустан со вашите омилени патики и подготвени сте за нови авантури. Изработен од мека ткаенина богата со памук, носи чувство на удобност и комфор во текот на целиот ден. Ткаенината Tech Fleece обезбедува врвна топлина во мазна конструкција со низок профил. Артикулацијата на ракавите промовира природна форма и препознатлив Tech изглед. Спуштените раменици, опуштениот крој и деталите со Futura логото, го носат последниот печат и потсетуваат на богатото спортско наследство. Придружете се на Nike тимот со Sportswear Tech женскиот фустан и бидете секогаш забележани.
Спецификација:

 • Женски фустан – lifestyle
 • Опуштен крој
 • Долги ракави
 • Должина до колена
 • Futura лого
 • Машинско перење
 • Состав: 69% памук, 31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Фустан
  Пол За жени
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер DQ5733-010
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.681 MKD
  Заштеда 10%
  4.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DQ5570-200
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.518 MKD
  Заштеда 35%
  8.490 MKD
  Големина
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DJ0292-113
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.790 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DH1290-003
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.190 MKD
  Големина
  6.5
  7.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Фустан VN000JGPBLK
  2.990 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Фустан VN000JGPCJL
  2.990 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS