на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece

Код на производ: DR4973-063
7.490 MKD
3.745 MKD
3.745 MKD
Заштеда: 3.745 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • L L
 • M M
 • S S
 • XS XS
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece женскиот lifestyle дуксер е создаден за дополнителна топлина без дополнителна тежина. Скратениот пораб и удобниот крој се совршени кога комфорот е вашиот приоритет. Удобните ракави, спуштените шевови на рамениците и дополнителниот простор што го обезбедува овој дуксер обезбедуваат култен изглед и пријатно чувство. Мазна од двете страни, Tech Fleece ткаенината обезбедува топлина без да ја жртвува леснотијата.
Спецификација:

 • Oversized
 • Скратен раб
 • Спуштени рабови на рамениците
 • Ткаенина Tech Fleece
 • Futura лого
 • Машинско перење
 • Состав: 69% памук, 31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За жени
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Сива
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CW3876-106
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.453 MKD
  Заштеда 30%
  7.790 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DH8010-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.623 MKD
  Заштеда 30%
  10.890 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO7449-111
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.390 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.854 MKD
  Заштеда 40%
  3.090 MKD
  Големина
  L
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DN3253-121
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.693 MKD
  Заштеда 30%
  10.990 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер IY7278
  Цена 4.888 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5758-133
  Цена 4.790 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FV5311-100
  Цена 5.190 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN5434-209
  Цена 3.294 MKD
  Заштеда 40%
  5.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FN3648-010
  Цена 3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  Големина
  M
  S
  XS