на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece

Код на производ: FD3285-222
6.090 MKD
4.263 MKD
4.263 MKD
Заштеда: 1.827 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • M 11-12г.
 • S 9-10г.
 • XS 7-8г.
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece е машки дуксер со капа за тинејџери. Зошто само родителите треба да се забавуваат? Сега забавата може да започне со колекцијата Tech Fleece за тинејџери. Мазно однадвор и фиброзно одвнатре, ова лесно руно е идеален материјал кога ви треба малку дополнителна топлина. Подебел од неговите претходници, овој машки дуксер со капа е подготвен за ниски температури, како и за топлите месеци. Дизајниран за сите облици и големини. Страничните џебови со патент овозможуваат лесно и безбедно складирање на ситници, како и место за загревање на рацете. Патентот со целосна должина овозможува лесно облекување и соблекување, а ластиците на рацете и околу половината обезбедуваат стабилност при движење. Спецификација:

 • Машки дуксери за тинејџери
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Патента по целосна должина
 • Машинско перење
 • Futura лого
 • Странични џебови со патент

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За момчиња
  Возраст За тинејџери
  Бренд Nike
  Боја Зелена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики 943345-407
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.663 MKD
  Заштеда 30%
  8.090 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DZ3307-108
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9109-105
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.390 MKD
  Големина
  4.5Y
  5Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DV1968-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.754 MKD
  Заштеда 40%
  9.590 MKD
  Големина
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DH9388-006
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.663 MKD
  Заштеда 30%
  8.090 MKD
  Големина
  4Y
  5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FV5951-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.490 MKD
  Големина
  1.5Y
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5Y
  6Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FN7724-065
  Цена 2.443 MKD
  Заштеда 30%
  3.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FJ6023-450
  Цена 4.074 MKD
  Заштеда 40%
  6.790 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD3297-672
  Цена 4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95C659-782
  Цена 2.154 MKD
  Заштеда 40%
  3.590 MKD
  Големина
  M