на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar

Код на производ: IB5913
Šifra proizvođača: DCH02
Prosečna ocena:
3.988 MKD
2.791 MKD
2.791 MKD
Заштеда: 1.197 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • S S
 • XS XS
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувај

Женскиот горен дел тренерка adidas Adicolor Classics Superstar е добро познато парче облека во историјата на adidas. Од тениските терени од доцните 70-ти до денешните градски улици, ништо не ја минува границата помеѓу удобноста и стилот толку беспрекорно како тренерката adidas Superstar. Овој горен дел го задржува оригиналниот стил на Superstar со препознатливи адидас пруги, раглан ракави и класична ребреста јака. Тоа е секојдневна лежерна гардероба за секого. Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Regular fit
 • Целосно затворање со патент
 • Ребреста јака
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Состав: 50% памук, 43% рециклиран полиестер, 7% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За жени
  Возраст За возрасни
  Бренд adidas
  Боја Црвена
  ПроизведувачAdidas AG Add: Adi-Dassler-Strasse 1, Herzogenaurach Bayern (Bavaria) 91074, Germany
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Violeta
  Violeta
  17.03.2023. 14:54
  Najdobri ste so kvalitet ne bi ve zamenila

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IG0483
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.852 MKD
  Заштеда 30%
  9.788 MKD
  Големина
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики IF3004
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.171 MKD
  Заштеда 30%
  7.388 MKD
  Големина
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HQ6044
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.241 MKD
  Заштеда 30%
  7.488 MKD
  Големина
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики GY5921
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  Големина
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FX7484
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.950 MKD
  Заштеда 20%
  6.188 MKD
  Големина
  4-
  5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики EE5060
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.788 MKD
  Големина
  5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5758-133
  Цена 4.790 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FV5311-100
  Цена 5.190 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN5434-209
  Цена 3.294 MKD
  Заштеда 40%
  5.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:8
  Дуксер FB8338-237
  Цена 5.663 MKD
  Заштеда 30%
  8.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FN3654-019
  Цена 3.143 MKD
  Заштеда 30%
  4.490 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FN1897-675
  Цена 3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  Големина
  M
  XS