на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Чорапи Everyday Cushioned
Nike Чорапи Everyday Cushioned
Nike Чорапи Everyday Cushioned
Nike Чорапи Everyday Cushioned
Nike

Nike Чорапи Everyday Cushioned

Код на производ: SX7669-010
1.690 MKD
1.690 MKD
1.690 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • L 42-46
Количина: 1 СЕТ
2
1
Зачувај

Nike Everyday Cushioned се спортски чорапи за тренинг, а можат да се носат за време на различни спортски активности. Тие обезбедуваат меко чувство и обезбедуваат удобност и цврстина. Ребрестата лента околу средниот дел на стапалото дава дополнителна удобност и му дава поддршка на стапалото и при најинтензивните тренинзи. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта и помага да ги одржувате стапалата суви и свежи. Тие исто така обезбедуваат покривање на глуждот и долниот дел од листот. Лесни се за одржување со перење во машина за перење, а доаѓаат во пакување од шест пара.
Спецификација:

 • Чорапи за тренинг
 • Состав: 67% памук, 30 % полиестер, 2% спандекс и 1% еластин
 • Dri– FIT технологија
 • Ребреста лента околу средниот дел
 • Пакување од шест пара

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Унисекс
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DZ2628-102
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.190 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет DC3984-011
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.990 MKD
  Големина
  MISC
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Kачкет 943092-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.112 MKD
  Заштеда 20%
  1.390 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики BV1358-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.890 MKD
  Големина
  10.5
  11
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Торбица DB0490-324
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.134 MKD
  Заштеда 40%
  1.890 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4151-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.890 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи UME241U105-3A
  Цена 390 MKD
  Големина
  33-35
  36-38
  39-41
  42-44
  45-47
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи UME241U102-01
  Цена 490 MKD
  Големина
  36-38
  39-41
  42-44
  45-47
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи FQ1355-909
  Цена 1.390 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи FQ1355-908
  Цена 1.390 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи FN3148-100
  Цена 990 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи UME241U105-10
  Цена 390 MKD
  Големина
  30-32
  33-35
  36-38
  39-41
  42-44
  45-47