на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Чорапи Solid Crew

Чорапи Solid Crew

Код на производ: IB9378
Šifra proizvođača: GYB37
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas Solid Crew се унисекс чорапи, погодни за секојдневни спортски активности. Шарените линии на аdidas и иконата трифолија им даваат на овие класични чорапи жив изглед. Направени од малку растеглива мешавина од памук, тие совршено се обвиткуваат околу стапалото и обезбедуваат целосна поддршка. Тие се направени од мек и прозрачен материјал за безбедна удобност и пријатност дури и за време на најпребирливите тренинзи. Ребрестите еластични делови се таму за да ги задржат чорапите на место и да спречат несакано движење. Овие функционални чорапи се делумно направени од рециклирани материјали и доаѓаат во пакување од три пара. Вметнете ги стапалата во овие цврсти класични чорапи и направете го вашиот ден лесен и удобен.
Спецификација:

 • Унисекс чорапи
 • Состав: 84% памук, 13% полиестер, 2% најлон и 1% еластин
 • 3 пара чорапи во пакувањето
 • Делумно рециклиран материјал
 • Еластичен дел
 • Лого на Trefoil и три линии

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Колекција Originals

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Душица
  Душица
  23.11.2023. 16:08

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DR9503-100
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.923 MKD
  Заштеда 30%
  9.890 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CW2386-103
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.790 MKD
  Големина
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ2530-300
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.790 MKD
  Големина
  10
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 101-1066-RED
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.163 MKD
  Заштеда 30%
  3.090 MKD
  Големина
  ONE
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IF3571
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.910 MKD
  Заштеда 20%
  4.888 MKD
  Големина
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чорапи A555D23GRO-SPG
  1.112 MKD
  Заштеда 20%
  1.390 MKD
  Големина
  S