на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Buzz crew
08.06.2016.

Сара Миленковска

Ако сè уште не го препознавате нејзиниот глас од прилозите на Информа, сигурни сме дека ликот ви е веќе добро познат од модните писти. Запознајте се со Сара, модел, активист, водител, студент...

За гардеробата вели дека го отсликува тоа што сакаме да го видат во нас, па не е ни малку чудно зошто нејзиното омилено парче во последно време е adidas originals дрес - јаки бои, необичен дизајн, модел за сите што имаат што да кажат.

Со Сара ќе зборуваме за гардероба, за спојување на „неспоиви“ комбинации, за модата како медиум за изразување.

Бидете на BUZZ блогот :)

Instagram: https://www.instagram.com/smilenkovska/

Facebook: https://www.facebook.com/sara.mil3

слично

03.
Jul.
2019.
Buzz crew
Пред неколку денови, Nanjing стана најдалечното место на исток што некогаш сум го посетил, по Ha Long Bay. Градот во Источна Кина беше местото каде што отидо...
08.
Jun.
2016.
Buzz crew
Запознајте се со BUZZ CREW! Ви го претставуваме DJ Гоце.
08.
Jun.
2016.
Buzz crew
Запознајте се со BUZZ CREW! Ви го претставуваме Блажо Симоновски.