на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
12.11.2020.

DOUBLE THE FUN, TRIPLE THE EXCITEMENT

Здраво, здраво на сите љубители на патики. Дали сте подготвени да ми се придружите неделава во мојата нова приказна за блогот? Јас сум Андреа Дин, творецот на денешната блог сторија. Мислам дека последните две години гледаме класици откако класичните патики се преобликуваа, редефинираа и ажурираа, за да го издржат тестот на времето. Па, затоа ѕвезда во денешната блог сторија е Nike AF1 Shadow RTL, икона на OG, облечена во дополнителен слој на возбуда и визуелен интерес.

Оваа година имаме впечаток дека времето стои, но со сезоните што изминуваа полека сфативме дека тоа не е така и додека планетата паѓа на нејзината оска, се наоѓаме на почетокот на студената сезона, облечени во слоеви и слоеви на облека. Зборувајќи за слоевите, патиките Nike AF1 Shadow RTL се вклопуваат токму во оваа категорија со своите смели контрасти и преклопување на различните стилови на кожа. Патиките се одликуваат со малку преголем гумен ѓон, кој заедно со капсулираната воздушна перница овозможуваат удобност и стабилност во текот на целиот ден. Сложениот горен дел е составен од неправилно повторување на класичните форми и Nike симболи. Користејќи ги Air Force 1 како основа, Shadow RTL ја турка силуетата понатаму во однос на асиметријата и употребата на материјалите. Она што се чини дека е веќе добро познат дизајн е подобрено и стилизирано со преклопувачките форми кои грубо ги следат основните линии. Тоа е како Nike да ни каже: „Еј, ние веќе го најдовме најдобриот изглед, сега само претеруваме со блокирањето за максимален ефект“.

Каде и да погледнете, патиките Nike AF1 Shadow RTL ве изненадуваат со прекрасна боја, поинаква текстура или повик кон минатото. Со овие патики гледаме сè што сакаме кај Nike AF1, со моќност од 2: две логоа на Nike на петата, старото и новото; два „Air“ симболи, еден кој од вас очекува да го пронајдете, а другиот закрпен врз него на гумен исечок; две swoosh, едната отпечатена во црна боја, а другата делумно зашиена на неа; два фонта „AF1“, едниот отпечатен на кожата, а другиот врежан во позлатена ознака.

Длабоко се нурнав во кул изборот на облека што можете да ја најдете во продавниците на Buzz и направив целосен комплет заедно со Nike AF1 Shadow RTL патиките. Црниот дуксер го искомбинирав со црна јакна и Nike долен дел на тренерки. Бидејќи заштитните маски сега се важен дел од нашите животи, избрав една соодветна пригода која едноставно гласи “Sneakers Queen”.

Ако ви се допаѓа денешната приказна и мојата облека, сите овие добри парчиња можете да ги најдете во продавницита на Buzz во Скопје Сити мол или на Online shop. Како и секогаш, ми беше задоволство да сум со вас, сè до следниот пат, ви посакувам се најдобро!

Andreea Din

слично