на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
14.11.2018.

New Force is Utility!

Здраво луѓе! Дојде време да се запознаеме. За почеток, моето име е Воислав, другарите ме нарекуваат со различни прекари, од Воја до Тарзан, а ако не го прочитавте текстот за мене, еве шанса да ме запознаете преку приказна за моделот кој претставува ‘’нова сила’’ на брендот Nike. Во прашање е Nike Air Force 1 Utility.

Првата средба со патиките Air Force 1 ја имав уште како дете, додека го гледав концертот на N.W.A. Сите ги носеа – од Dr. Dre до Ice Cube и изгледаа извонредно. Се сеќавам колку бев воодушевен и зборев како им стои прекрасно белата класична Force. Кога почнав да ги носам, не ми прилегаа. Меѓутоа, не се откажував.

Како поминуваше време, Niке претставуваше различни варијации од оваа класика. Nike Air Force 1 во најразлични бои, покрај легендарната 97-ца, Air Jordan и Presto моделите, како и патиките кои настанаа во соработка со другите дизајнери, ме освоија за сите времиња. Без нив не можам да ја замислам својата колекција која сега е целосна со новиот, подеднакво извонреден модел - Nike Air Force 1 Utility.

Новиот дизајн на оваа класика од брендот Nike ме воодушеви во секоја смисла. Моделот со бела боја и препознатлив ѓон, усовршен со многу детали, го прави Nike Utility современо модно парче кое може да се носи со различни стилови – од hypebeast естетика до tech инспирирани парчиња.

Јас ги најдов во Buzz Shop Sneaker Station и оттогаш неизоставно ги носам.

На Вас како ви се допаѓаат?

Peace,

Воја

слично