на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Јакна Windrunner Puffer
NIKE Јакна Windrunner Puffer
NIKE Јакна Windrunner Puffer
NIKE Јакна Windrunner Puffer
NIKE

NIKE Јакна Windrunner Puffer

код на производ: 36H883-A9Y
4.690 MKD
4.690 MKD
2.345 MKD
Заштеда: 2.345 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1
  1
 • 10
  10
 • 11
  11
 • 12
  12
 • 14
  14
 • 2
  2
 • 3
  3
 • 3-
  3-
 • 3-4Y
  3-4Y
 • 4-
  4-
 • 4-5Y
  4-5Y
 • 5-
  5-
 • 5-6Y
 • 5-6Y
 • 7
  7
 • 8
  8
 • 8-
  8-
 • 9
  9
 • 9-
  9-
 • OSFA
  OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Обезбедете им заштита и покривање во студените денови во детската јакна Nike Windrunner Puffer. Надворешноста е изработена од висококвалитетен и многу издржлив материјал кој ја отфрла водата, а внатре е обложен со мека и топла руно ткаенина за совршена зимска заштита. Моделот има патент со целосна должина, капа и двојни џебови. Графиката Just Do It е поставена на капата за да го нагласи автентичниот спортски стил.
Спецификација:

 • Детска јакна со капа
 • Затворање со патент со целосна должина
 • Двојни џебови со патент
 • Мека и топла внатрешна обвивка
 • Состав: 100% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За девојчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DX4370-400
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.290 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики 859591-600
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.192 MKD
  Заштеда 20%
  6.490 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Капа 3A3016-023
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  952 MKD
  Заштеда 20%
  1.190 MKD
  големина
  1
  ONE
  OSFA
  UNSZ