на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE Дуксер Jordan Flight MVP
NIKE

NIKE Дуксер Jordan Flight MVP

код на производ: FB7050-030
5.590 MKD
5.590 MKD
4.192 MKD
Заштеда: 1.398 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan Flight MVP е lifestyle дуксер за мажи. Бидете смели и едноставни во удобен дуксер со Џордан графика. Направен од меко брусено руно, ќе ви даде топлина и удобност што и да правите. Вградена е пространа капуљача која нуди дополнителна удобност и топлина. Кенгурскиот џеб носи практичност со тоа што можете да ставите ситници во него или да ги загреете рацете. Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите го спречуваат движењето и навлегувањето на студениот воздух. Овој дуксер на Nike е одличен избор за секој кој сака спортски начин на живот и релаксиран стил на облекување.
Спецификација:

 • Lifestyle машки дуксер
 • Стандарден крој
 • Капуљача со врвка
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Кенгурски џеб
 • Jordan графика
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.190 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Патики DB4109-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  10.5
  11
  11.5
  12

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FB7921-330
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL