на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike Маица Jordan Heirlom
Nike

Nike Маица Jordan Heirlom

Код на производ: 95C984-023
1.490 MKD
1.490 MKD
1.341 MKD
Заштеда: 149 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
 • 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike JORDAN HEIRLOOM е маица за тинејџери. Оваа маичка со класичен крој е исклучително удобна за носење благодарение на комбинацијата на материјали од кои е направена. Модерен дизајн со ефективен графички принт на логото на Jordan на предната страна, оваа маичка нуди удобност за време на секојдневните активности. За љубовта кон кошарката и брендот Nike дополнително говори и логото Jumpman на ракавот. Спецификација:

 • Маица со кратки ракави за момчиња
 • Лого на Jumpman
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Пол За момчиња
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ4118-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.992 MKD
  Заштеда 20%
  7.490 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH7341-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица 85C984-023
  872 MKD
  Заштеда 20%
  1.090 MKD
  Големина
  4
  5
  6
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица 95C981-023
  1.043 MKD
  Заштеда 30%
  1.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица 95C984-001
  1.341 MKD
  Заштеда 10%
  1.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица 95C981-001
  1.043 MKD
  Заштеда 30%
  1.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица 85C984-001
  981 MKD
  Заштеда 10%
  1.090 MKD
  Големина
  4
  5
  6
  7