на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
23.08.2017.

НЕ ГО ПРОМЕНУВАЈ ТИМОТ КОЈ ПОБЕДУВА

Своите први чекори сум ги направила со Reebok патиките, после 22 години го правам истото. Сега тоа не се оние неспретни чекори, сега тоа се чекори на растење, нов пат, нов живот.


Од време на време чувствуваме потреба да нарправиме некоја голема промена, промена која ќе не втурне во непознатото. За мене промените секогаш биле позитивна работа, дури и оние кои на прв поглед не изгледаат добро. Може тоа е така затоа што сакам неизвесни можности кои тие ги носат со себе. Слушај, гледа и уживај во животот. Животот е краток. Прекрши ги правилата, сакај, сонувај, фантазирај... живеј. Ова лето ќе се памти како лето на промени, љубов, предизвици и нови прилики. Се преселив во друг град, го размрдав животот и одлучив да ги следам своите соништа. Некои работи треба да се променат, но оние добрите нека останат како што се.  


Reebok Classic Leather патиките имаат се! Функционални и удобни се, но и покрај се тие се атрактивни, модерни и лесно се вкопуваат во сите комбинации. Нежно резевите Reebok Classic Leather Clean Exotics Reptile патиките, иако не баш во класична боја, изгледаат ненаметливо, женствено и минималистички..


Најважно во животот е да чекорите низ животот со вистинските луѓе и вистинските патили. Проверено! Постојат патики кои означиле период во кој настанале. Како икона на модерното општество тие обликуваа генерации, креираа стилови и дефинираа начин на размислување на личноста која ги носи.


Класиката никогаш нема да биде досадна, а на овие класични, но сепак модерни и ненадминливи Reebok Classic Leather патики сум навикната, во нив имам доверба, ме следат низ целиот живот. Тимот кој никогаш не губи и баш за тоа никогаш не ги променувам тимот кој победува.

 

Selma

слично