на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Одење како по облаците: Моето патување со White Nike Air Force 1
Одење како по облаците: Моето патување со White Nike Air Force 1
Blogger Pick
20.12.2023.

Одење како по облаците: Моето патување со White Nike Air Force 1

Еј, ентузијасти за патики! Денес, возбуден сум што ќе го истурам чајот на моите апсолутни омилени Nike Air Force 1 Mid. Ова не е само љубовна врска, туку патување низ стилот, удобноста и допирот на историјата на патиките.

Прво малку историја. Во далечната 1982 година, Nike ги извади Air Force 1, кошаркарски патики со револуционерна Air технологија. Во 1986 година, верзијата Mid се појави на сцената со својата силуета до глуждовите, засекогаш менувајќи ја играта на патики. 'All White' colorway? Тоа е само црешата на врвот, знак на едноставноста што стана икона.

Air Force 1 Mids се како топла прегратка за моите стапала. Единицата за воздух во ѓонот? Чист гениј. Без разлика дали трчам, го истражувам градот или танцувам на концерт, овие патики секогаш ги носам. Овие патики може да ги носите со фармерки, летен фустан или хеланки за да добиете убав спортски изглед. Можностите се толку бескрајни.

Дизајнот на Nike Air Force 1 Mid е како временска капсула, комбинирајќи ја класичната естетика со современиот изглед. Силуетата на средината на врвот ги дава тие вибрации на уличен стил, додека целосно белата нијанса дава елеганција. Ова не се само патики, тие се дел од историјата што можам да го носам.

Во областа на обувките, White Nike Air Force 1 Mid не се само тренд; тие се начин на живот. Тие се историја, удобни се и модерни. Значи, еве ги класиците кои го издржуваат тестот на времето и патиките кои секој чекор го претворија во стилски чекор. Еве да одиме како по облаците и да го правиме тоа на безвременски, модерен начин! Најдете го вашиот пар во продавниците на Buzz или online.

 

Се гледаме наскоро,

Iza

 

слично