на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Play your own game in ASICS EX89
Play your own game in ASICS EX89
Blogger Pick
14.06.2023.

Play your own game in ASICS EX89

Еј екипа,

На почетокот на мојата приказна за патики, сакам да се претставам - јас сум Albino, музички продуцент, композитор и изведувач. Јас сум голем обожавател на патики и ги носам речиси во секоја прилика. Добредојдовте во мојата приказна за Buzz Crew, преку која ќе зборувам за храброста, удобноста и излегувањето од зоната на удобност.

Се започна во 2019 година кога дојдов во Белград и почнав да ја градам мојата музичка кариера. Додека решив да направам голем чекор и да излезам од мојата комфорна зона, ова беше многу предизвикувачки период за мене, што ме инспирираше да го изберам овој конкретен модел за денешната приказна. Патиките ASICS ex89 ме освоија на прв поглед и целосно ме воодушевија со својот изглед. Првично дизајниран во доцните осумдесетти од Тошиказу Кајано, Asics ex89 го претставува неговиот прв проект со ASICS. Оваа актуелна верзија е вистинско ретро освежување кое ги комбинира елементите на моделот GEL-EXTREME™ од 1989 година со модерни технологии.

Горниот дел е изработен од мазна кожа, додека ѓонот на овие патики е зајакнат со технологијата FF BLAST која обезбедува комфорт при секој чекор. Класичната спортска силуета се издвојува со зелена шема која претставува поглед од птичја перспектива на градот и лесно се комбинира со различни бои.

Зошто го избрав овој конкретен модел? Затоа што ги поврзувам со слободата, нов почеток, таа е различна и се стреми кон иднината, а во исто време пренесува наследство и традиција. Можете да го најдете во продавниците на Buzz, како и online во многу различни комбинации на бои.

 

До следното читање,

Albino

слично