на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NMD_3 TAKES OVER
NMD_3 TAKES OVER
Blogger Pick
15.03.2023.

NMD_3 TAKES OVER

Здраво дечки!

Иако моите претходни приказни беа посветени на Nike, мислам дека вреди да се спомене дека оваа сезона adidas ги освојува улиците со нова колекција. Денес ќе пишувам за парот што го носев неодамна - и кој ме оттргна од нозе.

 

За да го визуелизираме овој модел на патики, да се вратиме неколку години наназад. На 12 декември 2015 година беше лансирана првата серија на adidas NMD - и NMD која  ги зазеде градските улици ширум светот. Модерната силуета направена со најновите технологии им оддава почит на иконите на адидас патики, како што се Micro Pacer, Rising Star, Boston Super. Денес, adidas ја развива истата идеја и играјќи со транспарентноста, го носи NMD_V3

При изборот на нови патики, важно ми е да можам да ги усогласам со мојот стил на облекување, а апсолутно сè оди со бојата на новиот NMD_V3. Морам да истакнам дека подлогите за засилување ги прават неверојатно удобни. Сигурен сум дека ќе уживате во нив сега во овие потопли денови и додека сте надвор од утро до мрак! Материјалот од кој се направени е многу флексибилен и совршено се прилагодува на вашите стапала.

adidas NMD_V3 е модел кој дефинитивно ќе додаде личен шмек на мојата пролетна облека. Не го пропуштајте ниту вашиот пар, затоа побрзајте до најблиската продавница на Buzz или нарачајте online.

До следното читање,

Vanja

 

 

слично