на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Cold Story Short
Cold Story Short
Blogger Pick
08.02.2023.

Cold Story Short

Проверка на патики 1, 2! Можеме ли да се слушнеме?

Здраво екипа,

Навистина не знам од каде да почнам, па мислам дека е најдобро да се започне од почеток! Јас се викам Михаило Ристаниќ, живеам на територијата од шифра 021, додека луѓето генерално подобро ме знаат по прекарот Story. Во оваа прилика, ве контактирам како новоформиран член на Buzz Crew.

Мојата љубов е танцот. Со брејкденс се занимавам веќе 12 години. Со гордост можам да му кажам на секој што не знае, дека брејкденсот е дел од Олимпијадата во Париз во 2024 година! Значи, јас сум тип од хип хоп културата. Како танчер, диџеј и MC само што се заљубив во патиките и културата на sneaker culture бидејќи тоа е дел од личниот печат на секого. Танчерите секогаш ги имаа најновите sneaks .

Луѓето од старата школа тврдат дека Хип Хоп културата треба да има петти елемент, МОДА! Стилот секогаш бил важен во сè. Има смисла, нели?

Денес сакам да ви покажам нешто што мора да се има во мојата колекција. Овие денови славиме 40 години од моделот Air Force 1 и навистина не знам што би ме заштитило од студот, дождот и снегот доколку Nike Lunar Force 1 Duckboot не излезе од Force 1. Уште повеќе причина за славење ако ме прашате мене.

Eдноставно љубов на прв поглед. Првиот пар го добив пред околу 6 години, веднаш штом ги погледнав во првиот Buzz shop во Нови Сад, на улицата Змај Јовина. Бидејќи секогаш сум во движење, удобноста навистина игра голема улога во мојот избор. Дури и тогаш го изгубив умот поради нив, навистина не очекував дека ги имаат најнежните и најудобните ѓонови досега. Во исто време, никогаш поголем и полесен чевел на мојата нога.

Знаете, ладниот туш, сауната и сличните активности никогаш не биле проблем како дел од вежбањето. И покрај тоа, јас сум малку ладнокрвен по природа, што да правам?! Ако немам качулка над ушите и патики отпорни на пониски температури, не сакам да излезам надвор, иако ја сакам секоја сезона. Duckboot е љубов, па нема зима за мене.

После сите овие години, повторно успеаја да ме разнесат. Lunar Force 1 се уште полесни и поудобни оваа сезона, а можете да ги носите со се. Деловен состанок, прошетка во парк, теретана или на чај со пријателите - одат со се!

Има една изрека во брејкденсот дека не е што правиш, туку како го правиш. Ја следам истата филозофија кога станува збор за стајлингот, бидејќи сите имаме горе-долу ист избор. Но, не се работи за тоа што носите, туку како го носите! Ме интересира како го носите вашиот пар   Nike Lunar Force 1 Duckboot

Mihailo

слично