на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

CONVERSE CTAS: For all-terrain adventures
CONVERSE CTAS: For all-terrain adventures
Blogger Pick
11.01.2023.

CONVERSE CTAS: For all-terrain adventures

Најпрво да се претставам. Јас се викам Томислав Петрлиќ и од мали нозе веќе почнав внимателно да избирам што да комбинирам со моите патики. Откако станав член на Buzz Crew, тие комбинации станаа уште полуди и покреативни. Интересно е што за прв пат ви пишувам за патиките Converse, бидејќи се еден од првите модели со кои малиот Томислав ја започна својата авантура во светот на патиките на околу 10 години кога беше креиран Converse All Star.

Сè уште поради нив го имам врежано прекарот „панкер“ на вратата од станот на мајка ми, бидејќи тогаш слушав многу панк, а Converse е неизбежен дел од таа култура.

Но, да се вратиме малку на почетокот на Converse пред да го претставиме новиот модел. Converse се американски спортски чевли кои се произведуваат од 1908 година, првично биле познати по високите патики, но подоцна го прошириле својот асортиман и почнале да произведуваат други видови спортски чевли.

Converse го започна своето патување до глобалната важност преку фудбалот. Во 1917 година, Чак Тејлор, познат фудбалер и тренер, почнал да работи за Converse како продавач и тренер. Тејлор влијаеше на дизајнот на патиките, вклучувајќи го и додавањето на неговото име и презиме на трговската марка Converse. Така се родени патиките Chuck Taylor All Star, кои брзо станаа хит и станаа една од најпродаваните спортски патики на пазарот.

Converse подоцна се прошири и во други спортови, вклучувајќи кошарка, бокс и скејтбординг. Денес, патиките Converse се познати низ светот како стилска икона и дел од поп културата. Иако многу дизајнерски елементи се променија со текот на годините, Chuck Taylor All Star патиките сè уште се едни од најпопуларните патики Converse на пазарот. Бидејќи Converse се прошири на различни полиња, доаѓаме и до моделот Converse CTAS All Terrain.

Патиките Converse CTAS All Terrain Shirt се стилски и функционални. Тие имаат издржлив платнен горен дел со гумен ѓон, што ги прави погодни за различни терени. Класичен дизајн Converse со врвки на предната страна и амортизирање на јамката и јазикот за дополнителна удобност. Патиките All Terrain Shirt се достапни во црна, сива и црвена боја, па можете да ја изберете онаа која најмногу одговара на вашиот стил. Без разлика дали го истражувате градот или одите по патеките, овие патики се сигурен избор за сите ваши авантури.

 

Tomislav

 

 

слично