на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Air Max 95 – 50 Years of Nike Innovation
Nike Air Max 95 – 50 Years of Nike Innovation
Blogger Pick
30.11.2022.

Nike Air Max 95 – 50 Years of Nike Innovation

Ми ја буди љубопитноста секој пат кога ќе видам пар патики што ми се допаѓаат... и покрај тоа што ги посакувам да ги имам, очигледно. Но, се обидувам да ја дознаам приказната зад силуетата, како и секоја моја песна. Првично наменет за трчање, Air Max 95 е првиот модел во кој се гледа предното воздушно перниче, а swoosh знакот е мал, дискретен. Апсолутно ми се допаѓа овој “stelth” изглед, малку „прикриен“, и затоа денес ги избрав овие Air Max 95 црно/бело/сино.

Малите неонски зелени детали на долниот преден дел од ѓонот се одлично имеплементирани и можеме да ги користиме за комбинирање со други неонски елементи во нашиот секојдневен outfit!

Иако беше дождлив ден на крајот на ноември, се чувствував одлично во мојот одбран outfit. Патиките Air Max 95 се многу удобни и стабилни. Можев без проблем да останам во нив цел ден. Згора на тоа, тие се многу издржливи, добро изработени и имаат одлично прилепување на секоја површина. Генијалниот дизајн на Лозано може да се види овде, и тој инстинктивно внесе ситни карактеристики од Nike ACG; неодреден, но забележлив. Ретро фонтот на буквите ја евоцира 50-годишнината на Nike од иновациите донесени во индустријата.

Патиките ги искомбинирав со лесни Nike тренерки, обложени со “fleece” материјал за максимална удобност на секакви надворешни временски услови. Она што е навистина кул за мене е тоа што дизајнот на Air Max 95 е толку разигран, што секоја година излегуваат нови изданија со комбинации на бои за сечиј вкус.

 

Пронајдете го Air Max 95 црно/бело/сино моделот или целата колекција на Air Max 95 во различни бои во продавниците на Buzz или online.

 

До следно читање,

El Nino

слично