на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ADIDAS FORUM BONEGA - вистинска изјава
ADIDAS FORUM BONEGA - вистинска изјава
Blogger Pick
09.11.2022.

ADIDAS FORUM BONEGA - вистинска изјава

Кога зборуваме за патиките на adidas, не треба многу да филозофираме. Трите црти зборуваат сами за себе. Популарниот бренд кој со децении владее во светот на модата во спортот и уличниот стил, објави уште еден remake на својот популарен модел.

Врвните кошаркарски патики – adidas Forum - икона на уличните обувки, беа објавени во 1984 година и ја собраа и започнаа street style модната заедница во Њујорк.

Forum патиките се неспорно наследство на street fashion културата, а своето влијание го слават со новиот модел Bonega.

Прво, ќе го спомнам она што навистина не можете да го видите на надворешната страна на оваа патика. Влошка со мемориска пена. WOW. На самиот допир, како да стоите на облак, кој се сеќава на вашиот отпечаток. Дали може да биде посовршено за патики и активности на одење, трчање, танцување? Навистина создаден за целодневна удобност.

Значи она што ми е важно е дека патиката е мека, а овде и горниот дел од кожа со врвен квалитет е мек како путер.

Лесно е да зачекорите во удобност и стил, и да се чувствувате висок со преголемиот и исклучително цврст ѓон на платформа.

Бојата на патиките и дизајнот одат со секоја креативна outfit идеја, без разлика дали ќе одите на пијалок со девојките или ќе смислите спортски street outfit, сигурно ќе оставите впечаток. Специјален touch дава белегот од златна боја и гарантирано ќе ја поттикне вашата внатрешна гламурозна дива.

 

Forum Bonega е делумно направен од рециклирана содржина генерирана од производствен отпад за да се избегне поголемо влијание врз животната средина од производството на девствена содржина, му благодарам на adidas за тоа.

И така, класичните кошаркарски патики, ново редизајнирани со нови пропорции, уште еднаш, толку години подоцна, воведуваат нови трендови и им се наметнуваат на сите љубители на патики како незаменлив моден избор.

Suzana

слично