на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
09.08.2017.

NIKE’S SHADES OF GREY

Nike Air Force 1 донесе толку бои колку што еден sneakerhead може само да замисли - од Bright Citron до Bright Turquoise, од елегантни All Black до суптилни Nude варијанта. Денес, Nike „кулира“ во Dark Grey боја… A jaс? Јас исто така „кулирам“ и ги „фурам“ моите нови Nike во Shades of Dark Grey.


Air Force 1 дефинитивно е сила во индустријата на патиките. Не мора да бидеш заљубен во патиките за да ја препознаеш оваа легендарна силуета. Овој моќен примерок го креираше дизајнерот Bruce Kilgore како прва кошаркарска патика која ја користат Nike Air технологијата, а нејзиното прво име е Air Force. Најпродаваните Air Force 1 се чисто бели (сеуште ги викаат „бело на бело“), а веднаш потоа се црните („црно на црно“).


Оваа есен, Nike ги комбинира овие две бои и ја лансира Air Force 1 во темно сива – Dark Grey нијанса. Неутралната боја предизвикува смирувачки ефект, елегантност, како и нешто возбудливо- па затоа потполно е логично што оваа нијанса моментално е супер вирална. Ако мене ме прашувате за дизајнот кој го направил Bruce Kilgore, јас ќе ви кажам дека не може да биде подобар. Како што мојот ортак Jay-Z кажа: „I like all black everything… well, all dark shades everything‟. smiley


Ако сеуште постои некој кој смета дека сивата боја е досадна, нека размисли повторно. Или нека ги проба AF1 Dark Grey. Тоа ќе биде љубов на прва нијанса.

Peace,

El Nino 

слично