на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

COOL SKATER BOYS WEAR VANS
COOL SKATER BOYS WEAR VANS
Blogger Pick
17.08.2022.

COOL SKATER BOYS WEAR VANS

Здраво на сите,

 

За оние кои не ме познаваат - јас се викам Марко Бурсаќ и сум голем љубител на скејтбордингот. Со овој спорт се занимавам веќе 8 години, а почнав кога наполнив 19 години. Ако сè уште се прашувате дали е доцна да започнете нешто, веднаш ќе ви кажам дека не е. Едноставно - најдобрите работи ви се случуваат кога сте подготвени за нив. Така беше и со мене. Отпрвин се прашував дали е предоцна да почнам со скејтборд, но со текот на времето сфатив дека не е. Успеав да го надминам стравот од непознатото и да се впуштам во сосема ново и непроценливо искуство. Сега учествувам на многу државни и меѓународни натпревари, а на некои од нив имам постигнато забележителни резултати.

 

 

Најмногу ја сакам скејт културата поради чувството на припадност бидејќи овде не е важно од каде доаѓате, од кој пол сте или колку години имате - ако сте љубители на скејтбординг и сè што доаѓа со него, ќе се вклопите без проблем. Важно е да сте водени од адреналин и да бидете подготвени да го дадете најдоброто од себе во секое време.

 

Затоа посветувам посебно внимание на изборот на скејт патики. Тие се претежно Vans или Nike SB, бидејќи се модели специјално дизајнирани за скејтборд даската. За мене е важно да имаат рамен и стабилен ѓон и да се направени од цврста кожа од велур. Не кријам дека Vans е мојот омилен бренд. Бидејќи не можам да издвојам само еден модел, a имајќи го предвид моето досегашно искуство, ќе се обидам да ви кажам зошто ми се допаѓаат патиките на овој бренд.

 

 

Секогаш кога ги носам, ме фасцинира каков board feel имам во нив, дури и при долги возења. Удобноста е нешто што му треба на секој скејтер, а патиките Vans го обезбедуваат токму тоа. Со шарата на ѓонот која има големо враќање на енергијата и го намалува заморот на нозете, можам да возам низ градот на скејтборд даска и да ги освојувам скејтпарковите деноноќно. Тие се цврсти, стабилни и издржливи. Она што најмногу ме фасцинира е нивната естетика – имаат едноставен и класичен изглед кој е нагласен со автентичен став. Деталите на горниот дел од патиките се нешто по што овој бренд е познат. Не можете да ги носите без да бидете забележани.

 

 

Вообичаено ги комбинирам со удобни Vans дуксер со капуљача и шорцеви со шаховска шема која стана популарна ширум светот за навистина кратко време. Лесно се вклопуваат во мојата дефиниција за стил, што обично значи – широки, светли фармерки или црни панталони и преголема маица. Ги носам цело време и можам да кажам дека тоа се патики за секоја пригода – како за скејтбординг така и за излегување.

 

 

Моите омилени модели на Vans патики, како и облека која ќе го комплетира секој outfit, можете да ги најдете во Buzz продавниците или на нашиот online shop.

 

 

До следното читање,

Марко Бурсаќ

слично