на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Go Sustainable
Go Sustainable
Blogger Pick
27.07.2022.

Go Sustainable

Здраво на сите, јас се викам Јелена, но можеби ме знаете како @catwomenn од Instagram. Како личност којa секогаш избира класика кога е облеката во прашање, друга e приказната со патиките - затоа што избирам необично. Затоа овој модел на Nike патики веднаш ми го привлече вниманието!

Станува збор за моделот W NIKE SPACE HIPPIE 04, кој е дел од колекцијата Nike Space Hippie, која се состои од четири различни модели, од кои секој е направен од рециклирани материјали и има свој дизајн на уникатност. Морам да кажам дека сум импресионирана и од амбалажата која исто така е направена од рециклирани материјали.

Но, да се вратиме на патиките. Space Hippie е приказна за трансформиран отпад. Не само тоа што е

најлесната силуета во колекцијата, горниот дел содржи дури 75% рециклирана содржина – направена од рециклирани пластични шишиња, маици... Импресивно, нели? Она што исто така ги прави посебни е уникатната естетика - од разнобојните неонски детали до асиметричната форма на ѓонот што наликува на слика од универзумот. Удобноста и леснотијата се само еден од зборовите кои совршено го дефинираат овој модел.

 

Не заборавајте дека W NIKE SPACE HIPPIE 04 можете да го најдете во сите продавници на Buzz Sneaker Station, како и Online.

 

@catwomenn

слично