на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

PROGRESSIVE SNEAKERS MADE FOR THE CITY - THE NMD R1
PROGRESSIVE SNEAKERS MADE FOR THE CITY - THE NMD R1
Blogger Pick
29.06.2022.

PROGRESSIVE SNEAKERS MADE FOR THE CITY - THE NMD R1

Истакнете се во бетонската џунгла. Мала доза на 80-тите со модерен „upgrade“, тоа за мене се adidas NMD. После Superstar, за овој модел можам да кажам дека е мој втор омилен избор.

Инспирирани од познатите патики за трчање од 80-тите од архивите на adidas, NMD R1 e лесна патика со класичен и не многу претеран дизајн, одбрани бои и комотност на ниво.

Не сум љубител на многу детали но, деталот за "протнување прст" на задниот дел од патиката е тоа што ме освои.

Една мала работа која ми го промени мислењето за патиката ИНСТАНТ е баш тоа.

Ако сте биле љубители на силуетата за време на нејзиниот врв, тогаш тука не треба многу да изненадува. Она што следи е прилично верна почит кон минатото, сè, од плетеното до тантелата, облечено во светло бела неутрална боја. Ѓонот Boost соодветно го следи примерот - бидејќи во тоа време не постоеја обоени верзии - додека блоковите со потпис го носат типичното црвено и сино уредување.

аdidas NMD R1 се одлични патики измислени за лето, меки и преудобни.

Овој модел како и сите останати може да ги погледнете во продавниците на Buzz како и на Online shop.

 

До следно читање,

Поздрав,

 

ЛД Пистолеро

 

слично