на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Ninja mode
Ninja mode
Blogger Pick
08.06.2022.

Ninja mode

Истражувањата покажуваат дека телото се сеќава на претходно научените моторни дејства и дека на некои навидум заборавени вештини им треба само мал потсетник за повторно активирање. Нешто како возење велосипед... Не знам кој ја истражувал оваа тема, но знам дека мојата умешност да пишувам било што значајно не би се согласила премногу. Иако сум на тренинг, изгледа дека формата на пишување е прилично занемарена од вашиот протагонист денес. Не грижете се, тоа нема да биде помалку вредно од повеќето наслови во весниците денес.

 

Но, кога тренирам, често ми треба да менувам патики. Добро, пред се затоа што сум зависник од патики, а тоа е добро за мене, а потоа и затоа што навистина многу се движам и потребно ми е често да ги обновувам. Тоа ќе го припишеме на тренингот. Овој пат вклучив „нинџа mode“ и тргнав во потрага по едноставни, лесни и целосно црни патики. Ми требаше пар во кој ќе можам да тренирам и да танцувам, но и да изгледам како cool додека газам на врелиот белградски бетон.

adidas Ozweego е модел кој лесно се вклопува во калапот што го барав и веднаш го здогледав во продавницата на Buzz. Откако го имаа мојот број, логичен редослед на околностите е дека излегов од продавницата во нив. Секако, мораше да одберам и некој дуксер, во комбинација со патиките!

 

Дали сте слушнале за ADIPRENE технологијата? Ниту јас, но морав да истражам како се толку удобни овие adidas патики. И еве го ... ADIPRENE, колега! Специјалната технологија на ѓонот, специфична само за adidas, ги апсорбира силите на удар и обезбедува супериорно амортизирање. Материјалот е прилично еластичен и при првото носење веќе се заљубувате во тоа колку се удобни.

Покрај удобноста, има убави детали кои прават паралела со првиот модел од 98-ма, но и редизајнирани иновации имплементирани во денешниот модел... А деталите никогаш никого не оставаат рамнодушен. Тоа го знам од животот и дневниот хороскоп. Бидејќи оваа година некако се новите деведесетти, барем што се однесува до модата, Ozweego одлично и стилски се вклопи со ова дете од деведесеттите. Можам да ги носам со тренерки, панталони, шорцеви, се што ќе ми падне на памет. Добро одат во темница и со велосипед - комбинација што сакам да ја мешам кога ќе се вратам од тренингот за танцување.

Без разлика дали сте „old school cat“ или супермодерна, овие патики ви ги препорачувам - децата на дваесеттиот век и вас - децата на модерното време. adidas Ozweego е мојот нов омилен пар патики за танцување.

 

Lex


 

слично