на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
26.07.2017.

Exit festival. Summer of Love

Пред мојата одлука да го посетам овој фестивал, јас бев еден од оние луѓе кои не посетуваат ваков вид на забава. Едноставно не беше во мој стил. Многу искуства слушав од овој фестивал, па токму поради тоа создадов слика за него. Меѓутоа, сите тие паѓаат во вода кога сами ќе го доживеете овој фестивал. Името на овогодинешниот Exit фестивал беше „Лето на љубовта“. Зар не е слатко? Го знаете она чувство за пред пат:  „понесете го ова, ова мора да го облечете, ми кажавте дека ова се носи, внимавајте на своите работи” ... Сето тоа да го заборавите. Она што можам да ви кажам е дека најважни се удобните кошули со кои можете да ги посетувате сите концерти како и обувките со кои треба да танцувате на подиумот. Јас избрав EQT Support Refined.
​ патики за мојата авантура.

Не само што се удобни, но и за попладневните прошетки низ прекрасниот Нови Сад, кој беше пет дена центарот на добрата забава, разновидни култури како и добра храна #ммм EQT патиките ми помогнаа во тој хаос, почнав да се шетам и да се пробивам до местото каде може да го слушам мојот омилен бенд Years & Years. Peachy бојата која совршено се вклопува во мојата инспиративна Coachella облека.


Друг совет е маска, маска, маска. Не само што е кул туку и ве штити од силната прашина која ја има на фестивалот. Замислете кога 200.000 луѓе истовремено танцуваат на тактовите на Robin Schulz. Маската е потребна. Но сето тоа ќе ви биде за „ѓабе“ ако немате супер екипа со вас која со смеа постојано ќе биде околу вас. Ако има моменти кога ќе слушнете: Што? Зар и ти? Мислев дека сум единствениот – е тоа е екипа за пативање.

И покрај тоа што останавме многу кратко во Нови Сад и на Exit, спомените што ги носиме се прекрасни и длабоко запечатени. Не можам да ги најдам вистинските зборови да за ви го објасната или приближат фестивалот се додека сами не го доживеете. Сеуште сум под импресии и во потрага во сон #zzz. Следниот е пак идната година во Јули. Се гледаме таму.

Со љубов, 

Mimi

слично