на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Air Zoom Fire – SNEAKER WITH ATTITUDE
NIKE Air Zoom Fire – SNEAKER WITH ATTITUDE
Blogger Pick
27.04.2022.

NIKE Air Zoom Fire – SNEAKER WITH ATTITUDE

Здраво! Јас сум Маша (на Instagram @_sixonenine_), ви пишувам за прв пат и, морам да кажам, се чувствувам многу поудобно во октагонот, на рејв подиумот или во моето дизајнерско студио отколку пред тастатура.

Сепак, среќна сум што можам да го претставам мојот имиџ и мојот поглед на „street style“, па веќе ја пробивам сценската трема.

Деновите често ми се преоптоварени со обврски, постојано брзам, но уживам во таквата динамика, бидејќи само кога сум во движење се чувствувам навистина своја. Стајлингот е повеќе од изглед, тоа е став и порака, поради што уживам да ги следам трендовите, но на свој, како што сакам да мислам, посебен начин. Се борам во октагон, инструкторка сум по Kitesurfing, редовен гостин (и водител) на рејвови, па мислам дека разбирате - долгите елегантни фустани и сјајните бисери не се баш мој стил.

Јас сум моден дизајнер, имам и свој бренд, па секој дел од мојот стајлинг е внимателно одбран. Nike Jordan тренерката вели „Полека. Но, стигнувам насекаде“. NIKE Air Zoom Fire ја надополнува реченицата со „И уживам во секој чекор од патувањето“. Специфичната естетика совршено се вклопува со специфичниот начин на живот, а смелите дизајнерски линии се чини дека ве охрабруваат додека чекорите напред. Шемата на бои е уникатна, ве издвојува од останатите, а технологијата Zoom Air носи апсолутно задоволство, како мала тајна што само вие ја знаете.

Издржливиот гумен ѓон има удобен одговор за секоја површина и е доказ за посветеноста на деталите, поради што NIKE Air Zoom Fire е мојот прв избор.

Street style е составен дел од мене. Како што кажав, тоа е став, но може да се истакне на безброј креативни начини. Доволно е да бидете смели, малку смели, за да можете да го споите неспоивото - асфалтот и гламурот, елеганцијата и street style. Невообичаените принтови, текстури и бои се суштината на овој стил и ми даваат целосна слобода.

NIKE Air Zoom Fire можете да ги најдете во продавниците на Buzz како и online.  

П.С Тремата веќе помина, сега едвај чекам да ви пишам пак, ќе се вратам наскоро со нов стајлинг.

Maša

слично