на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

YOUR FAVORITE NEW BALANCE SNEAKERS JUST GOT FRESH COLORWAYS
YOUR FAVORITE NEW BALANCE SNEAKERS JUST GOT FRESH COLORWAYS
Blogger Pick
06.04.2022.

YOUR FAVORITE NEW BALANCE SNEAKERS JUST GOT FRESH COLORWAYS

Еј дечки,

Едвај чекав да се вратам со нова приказна. Накратко, да ве воведам во приказната како настанале New Balance 327 патиките. Кога рекретаивното трчање во 70-тите станало широко распространето, реперот за патиките за трчање се префрли од само постоење во перформанс.

Иако дизајнот од таа ера би се сметал за едноставен според денешните стандарди, таа деценија се издвојува како момент кога патиките станале синоним за трчање. 327 фрла ново светло на 70-тите како време на иновации кои смело ги преобликуваат елементите на класичниот дизајн со целосно современ изглед. Со аголна преработка на докажана силуета, зголемен ѓон, асиметрично нанесената буква на брендот „N“ и заоблен ѓон инспириран од патеката, 327 обезбедува ништо помалку од целосна реимагинација на наследството за трчање.

Патиката 327 се состои од зашилен среден ѓон со дизајн инспириран од моделите 320 и 355. Најлонскиот јазик и дава на оваа патика исклучителна леснотија при носењето. Тие се толку удобни, што дури и не ги чувствувате додека ги носите. Оваа светло жолта боја наликува на сонцето и пролетта. Затоа ги искомбинирав со розев New Balance дуксер, за да го комплетирам овој аутфит.

Секогаш сум возбудена за пролетта, бидејќи чувствувам дека ми е многу полесно да го одберам мојот аутфит и новите патики отколку во студените месеци. Со првите топли сончеви зраци доаѓа рамнотежата и знаеме дека ни треба сега повеќе од кога и да било. Иако зимата има свој шарм, секогаш во текот на пролетта црпам инспирација од различни места и типови на луѓе.

Моделот New Balance 327 можете да го најдете во различни бои во продавниците на Buzz, како и на online.
Се читаме наскоро,

Ива

слично