на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Streetwear empowered, starring adidas Superstar
Streetwear empowered, starring adidas Superstar
Blogger Pick
17.02.2022.

Streetwear empowered, starring adidas Superstar

 

Здраво на сите!

Помина некое време откако последен пат ви се обратив со Buzz Blog Story и искрено можам да кажам дека ми недостигавте! Тој период се грижев за моите проекти, танцот и кореографијата. Како што добро знаете, поминувам многу време на сцената, во центарот за обука на танц и во студиото. Дел од моето секојдневие е патувањето до овие три локации, а за тоа треба да носам пар удобни патики кои ми се познати и елегантен аутфит што ми дава самодоверба.

Доаѓајќи од сцената на брејк денс, очигледно, патиките во кои се чувствувам удобно и ми помагаат да ги правам моите потези без граници се adidas Superstar. Во првите 50 години откако излезе првата силуета, тие еволуираа од кошаркарски култни патики до патики кои се синоним за уличната и хип-хоп култура. Што ги направи толку успешни и зошто траат толку многу децении, присутни се во многу модни трендови, останувајќи на врвот меѓу ѕвездите? Прво, затоа што тие се прославија меѓу танчерите и поради растот на културата на уличната мода и фактот што се супер стабилни и не можете да се повредите во нив. Тие имаат совршен профил за брејк-денс и freestyle. Прилагодувањето на разни површени е совршено. Сигурно така би рекол еден скејтер, за кој adidas Superstar е олицетворение на совршенството.

Она што најмногу ми се допаѓа кај Superstar патиките е тоа што може да се комбинираат со секаква облека. Ако одберете да носите јакна или кардиган и фармерки или chino панталони, црните adidas Superstar совршено се вклопуваат. Исто како што ги искомбинирав белите adidas Superstar со мојот урбан аутфит, составен од adidas Trefoil Hoodie или црни adidas спортски панталони. Бев пријатно изненаден од сатенскиот изглед и материјалите што ги користи adidas за овој модел на Superstar, кои се толку пријатни на допир!

Овие, како и многу други варијанти на Superstar патиките, може да се најдат во продавниците на BUZZ или online.

Се гледаме, со среќа!

Bogdan

 

слично