на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
12.07.2017.

Вие сте Superstar каде и да одите!

Враќањето на класичните модели е секогаш во тренд. Лично, зависник од моделите на New Balance и Nike кога станува збор за мојот активен животен стил, но кој може да остане рамнодушен кон новите Adidas Superstar Rose Gold. Таква фина и елегантна верзија на нашата позната Superstar. Еден од начините, на кој се изразувам, е мојот изглед. Сакам да креирам контрастни белешки во мојата визија - почнувајќи од официјалниот коктел фустан комбиниран со патики па се до костим со „stiletto“. Особено, новиот Superstar Rose Gold ми дава чувство на официјален изглед дури и со спортска облека.

Superstar силуетата од 80-тите добива „делукс“ третман во класичен колор, кој му оддаде голема почит на оригиналните корени - кошарката.

И тука некои интересни факти што ќе ги споделам со вас. Кој може да претпостави дека во времето на нејзиното појавување во 1969 година adidas Superstar ќе достигне многу подалеку од кошарското поле? Иако е создаден како low-top кошаркaрска обувка, неговиот револуционерен дизајн лесно ги допре сите секуларни средини, освен спортскиот. Прекарот "школка", во 80-тите стана апсолутно „must“ во хип-хоп клишеата. Покрај тоа, овие патики направија големо влијание во културата на патиките.

И така до денес, кога е класично модерно да имате пар на Adidas Superstar во вашата гардероба за дневни активности, за специјални прилики или дури и за работа. Во секој случај, ти остануваш Superstar, и тоа секогаш ќе биде во тренд.

Santra

слично