на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

AF1 SHADOW – MY WELL KNOWN LOVE
AF1 SHADOW – MY WELL KNOWN LOVE
Blogger Pick
02.02.2022.

AF1 SHADOW – MY WELL KNOWN LOVE

Здраво луѓе,

 

Денес ви претставувам модел на патики коj ме воодушеви со своите детали.

Тоа е Nike Air Force 1 Shadow. Иако на почетокот изгледаат едноставно, со класична Nike AF1 силуета, посебно се направени со различни стилизирани детали кои го следат основниот изглед на патиката, но во одредени делови слоевите се дуплираат и создаваат „сенка“.

Во продавниците на Buzz, но и online, може да најдете неколку различни комбинации на бои од овој модел. Мене најмногу ме привлече моделот кој во дизајнот има контраст на пастелно зелените и виолетовите детали на бела позадина. Бидејќи оваа палета на бои е веќе некое време во тренд, нема да биде тешко да ги комбинирате и да ги вклопите во секојдневните аутфити.

Од сите детали на оваа редизајнирана класика, со разиграни и интересни елементи, најомилен ми е chunky ѓонот, кој поради поголемиот Air страничен дел, овој модел визуелно изгледа уште поголем. Верувам дека Air Force 1 Shadow ќе им се допадне на сите кои, како мене, обожаваат chunky патики.

Air Force 1 Shadow ќе ве инспирира да си играте со различни стилови и комбинации на облека. Без разлика дали е ден или вечер, спортски или елегантни комбинации, со AF1 Shadow ќе ја разбиете монотонијата на зимските комбинации.

 

Бидете добро до следно читање,

 

Ina

 

слично