на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
14.06.2017.

THE ’70s ARE BACK!

Здраво луѓе. Помина многу време од мојата последна сторија, но тука сум пак.

Последните два месеци ги поминав низ период на прилагодување во градот и новиот начин на живот. Ми се чини дека се оди прилично добро и дека брзо се прилагодив. Работам на нов проект и наскоро ќе може да ме гледате и на малите екрани. Сигурна сум да градот влијаеше на мене и на мојот стил на облекување. Никогаш не бев вклопена, но кога живееш во мала средина пробуваш својот стил барем до некаде да го вклопиш и да не одскокнуваш премногу. Овде имам чувство да се е дозволено и колку да си поразличен од другите тоа повеќе се почитува. Морам да признаам дека новите
Cortez многу влијаат на мојот стил. Станав толку многу опседната да цела моја гардероба ја прилагодувам на нив, затоа што не ги соблекувам. Го сакам ретро моментот кои го имаат.  

Малку истражував и дознав дека оваа легендарна патика е ремек дело на дизајнерот на Nike Bila Bovermana и првата патика е изработена во 1972. Што значи - ‘70 се вратија! Овие Cortez патики наскоро ќе доминираат на градските улици. Слободно можам да кажам дека оваа патика на Nike е икона која со својата едноставност и  „evergreen‟ дизајн се вклопува во секоја комбинција. Кога ги видов ме вратија во детството, затоа што моите приви Nike патики беа Cortez. Верувале или не, ги побарав низ дома и ги пронајдов. Изгледаат зачувано и добро. Да не сум порасната сигурно повторно ќе ги носам smiley


Така да – што и да кажам Nike Cortez e мојот фаворит за оваа сезона!

 

Una Krlić

слично