на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

In the rhythm of New Balance 997
In the rhythm of New Balance 997
Blogger Pick
13.10.2021.

In the rhythm of New Balance 997

Здраво дечки,

Во последните неколку месеци, честопати се наоѓам занесен од ритамот на секојдневниот живот, помеѓу студиото за танц и другите креативни проекти, и од таа причина чувството на удобност е секогаш нешто што го барам. Потрагата по функционални и удобни патики, ме доведе до новиот New Balance 997.

Легендарниот модел 997 се појави во 90-те и стана тотален хит за кратко време. Уникатнатниот спој помеѓу удобноста и стилот го прави овој модел да биде идеален избор за upgrade на секој outfit.

New Generation 997 јасно се издвојуваат од скромните сиви бои, кои New Balance секогаш ги презентираше со текот на времето, меѓутоа сега пристигнаа новите модели со колоритни комбинации. Горниот дел на патиките е обложен со велур и детали инспирирани од моделот од 90-те. Големиот светло-жолт "N" ќе биде видлив дури и во магливата Софија. Лесниот среден ѓон направен од пена обезбедува чувство на супериорна удобност и мекост при одењето. Ова се исклучително важни карактеристики за патики кои треба да ги купи еден танчер.

Денес прошетав низ градот со новата комбинација дуксер и долен дел тренерки во истите есенски бои на New Balance 997, и морам да признаам дека бев изненаден од чувството на леснотија што го доживеав на секој чекор. Со NB 997 имате чувство дека секоја дестинација ви е во непосредна близина.

Најдете го тоа чувство на удобност во најблиската продавница на Buzz продавниците или оnline.

 

Stay fresh,
Remi

слично