на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
07.06.2017.

I’VE WALKED IN RIHANNA’S SHOES

Лично, јас сум тип на девојка за Air Jordan и Air Force патики. Но како можам да ги пропуштам обувките кои се потпишани лично од Rihanna. Ја имате единствената прилика да видете како сум „fancy“ во новите обувки со нежна свилена машна. Која btw, е дел од обувката.

Девојки, ви ги претставувам Rihanna X Puma Fenty Bow папучите! 

Puma е бренд со голема историја. Компанијата е основана од Rudolf Dassler, братот на Adolf Dassler. На почетокот тие заедно ја раководеле компанијата, се додека настанало несогласување помеѓу браќата и тие решиле да се поделат и да формираат две посебни компании Adidas и Pumu. Остатокот од приказната ја знаеме. Но, во 2015. година доаѓа до антологиска соработка. Светски познатата пејачка која ја сака целиот свет (вклучувајќи ме и мене) Rihanna, станува амбасадор на Puma колекцијата за женски тренинг, како и креативен директор за женки обувки и облека. Тоа значи дека таа може да бира колекции, дизајн и најдоброто од се има чест класичниот PUMA стил да го прилагоди со новите трендови и да креира потполно нови линии на производи.


Така мојата талентирани Рири, наместо да прави музички хитови, изненадува со моден хит во зелена и „pink“ варијанта. Ја сакам идејата за папучи со голема машна, затоа што се чувствувам така аристократски секој пат кога ги носам. Мора и Rihanna да се чувствува така секој ден. Благодарение на неа, ние обичните смртници, нејзините фанови, имаме можност да се чувствуваме како неа, со самото носење на овие преубави, удобни, cool папучи.
Дали знаете дека колекцијата Fenty X Puma е инспирирана од Marie Antoinette? Ви велам – чиста аристократија!


Купетет ги Вашите папучи и шетајте вечно во „Rihanna“ папучите. Како јас!

Eмa

слично