на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
26.05.2021.

Color blocking all the way!

Сеуште има lockdown и ограничувањата сè уште се присутни. Временската пробноза е ужас; дожд, дожд и само дожд.

Но, не е се така сиво, после долго очекуваното успешно лансирање на популарната серија 327, New Balance претставува уште еден нов модел: NB 237 во повеќебојна верзија подготвена за пролет!

Естетиката е вкоренета во 70-тите години, особено во овој пар, благодарение на контрастниот горен дел направен од најлон, мрежа и кожа.

Постои и голем страничен „N“ инспириран од претходникот NB 327 со што го дополнува изгледот.

Лежерната силуета комбинирана со ретро изглед со модерни детали како асиметрично капаче за потпетиците дава разноврсен и модерен изглед. Висококвалитетната мешавина од материјали, со мека и удобна конструкција ги прават овие патики модерен и сигурен избор за секојдневно носење.

Јас ги тестирав патиките шетајќи низ градот во спортска облека. Црно-белиот дуксер со качулка, долниот дел на тренерки како и маичката совршено одговараат со нив. Естетиката може да биде совршена, но ако не ми одговараат, не ги земам. Ова не е случај со овие парчиња, тие добија преодна оценка.

Но, дојдоа годините, триесеттите години. Животот веќе не е само учење, тренирање, лудување. Стигнаа состаноци, ситуации кои бараат доза посериозен изглед, па ги тестирав NB 237 на јакна, џемпер, фармерки, кошули и тие навистина одат на сè. За посериозни варијанти комбинирам сиво-сино-бело, за порелаксирано жолто-црвено-зелено. И да, сите тие бои се на нив, па затоа е лесно да се најде совршената комбинација.

Да заклучам, супер лесни и удобни, елегантни во секоја пригода, совршена комбинација на функција и мода. Ако пролетта не побрза, летото ги чека.

Моделот купете го во Buzz shop или на online!


Stay cool,

Don Kiki

 

слично