на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
24.03.2021.

COLORFUL AND PLAYFUL – AIR MAX VIVA

Одамна не сум ви се обратила (од оправдани и убави причини), но месецот на моделот Air Max едноставно не може да помине без мене - девојка која порасна во патики. Денот ќе го славиме на 26-ти март. Оваа година, поради епидемиолошките мерки, одбележувањето на Air Max Day ќе се одржи online, а денес ви претставувам модел кој ќе го одбележи не само тој ден, туку и оваа пролет - Nike Air Max Viva.

Air Max Viva - јас би додалa “la vida”. Овие патики се олицетворение на славењето на животот! Удобни и прилагодливи и доволно смирени за да можат да се комбинираат со сè. За мене, во овие денови, тие се полн погодок.

Штиклите одамна излегоа од мода и од секојдневниот стајлинг. Денес, патиките се носат со опуштени аутфити, но и со поформална гардероба - што јас апсолутно поддржувам. Никогаш не излегов од патиките и среќна сум што секоја нова колекција станува сѐ подобра. Жената може да направи сè и да изврши повеќе задачи - во принцип, понекогаш не сте сигурни дали има само две раце или секоја година расте нова. Разговараш на телефон и потпишуваш петиција против фрлање петарди на улица со другата рака на компјутер, додека бегаш од мачка која се крие под кујната. Само што накратко опишав еден мој момент во текот на денот, а верувам дека многу такви моменти секоја жена доживува секојдневно.

Жените се супер суштества. Точка. Затоа брендот Nike ги „слави“ во новата кампања на Air Max.

Дозволете ми да се вратам на патиките Air Max Viva “la vida”. Она што е важно е дека тие се идеални за разни секојдневни активности, за одење, за на тренинг, за излегување на прошетка. Иако ситуација налага повеќе да седиме дома, секогаш можеме да фантазираме за подобри времиња.

Додека не дојдат тие подобри денови, се надевам дека сите сте здрави, дека сте продолжиле да работите на вашите соништа и дека оваа ситуација не ве забави. Тоа што сите сме дома не значи дека не можеме да се организираме и да го славиме Air Max Day на 26-ти март. Buzz ви подготви одлична Instagram активација, па не заборавајте да снимите како ги носите патиките Air Max со три различни аутфита, затоа што може да освоите нови Air Max патики.

До следната сторија, ве сакам!

Марина

слично